18 listopada, 2024
Korner 365 » Nice i PSG podijelili bodove, Lyon i Reims slave pobjede

Nice i PSG podijelili bodove, Lyon i Reims slave pobjede

1 min read

U sedmom kolu francuskog prvenstva, nogometaši Nice i PSG-a odigrali su neriješeno 1-1, čime Parižani nisu uspjeli preuzeti vrh ljestvice od Monaca.

Domaćini su poveli zahvaljujući golu Ali Abdija u 39. minuti, dok je izjednačenje za PSG postigao Nuno Mendes u 52. minuti.

Trenutno, PSG drži drugo mjesto s 17 bodova, dva manje od Monaca koji ima 19, dok je Nica deveta s devet bodova.

U drugom susretu, Lyon je na domaćem terenu pobijedio Nantes rezultatom 2-0, čime se probio na osmo mjesto. Golove za Lyon postigli su Nicolas Tagliafico u 22. minuti i autogol Nicolasa Palloisa u 54. minuti. Hrvatski reprezentativac Duje Ćaleta-Car odigrao je cijeli susret za Lyon.

Reims je također bio uspješan, svladavši Montpellier s 4-2, zadržavši četvrto mjesto na tablici. Strijelci za Reims bili su Marshall Munetsi (6), Keito Nakamura (25), Oumar Diakite (57) i Teddy Teuma (90+3/11-m.), dok su oba pogotka za Montpellier postigao Arnaud Nordin (37, 90+1).

U još jednom susretu, Strasbourg i Lens odigrali su 2-2. Strijelci za domaćine bili su Abakar Sylla (18) i Habib Diarra (60), dok su za goste M’Bala Nzola (5) i Andy Diouf (44) pogodili mrežu. Brest je slavio protiv Le Havrea rezultatom 2-0, a pogotke su postigli Ludovic Ajorque (14) i Ibrahim Salah (90+2).

Na Azurnoj obali, u 20:45 sati očekuje se još jedan susret između Nice i PSG-a, a pobjedom bi Parižani izjednačili s Monacom po broju bodova, te preuzeli prvo mjesto.