19 rujna, 2024
Korner 365 » Nizozemska uvjerljiva protiv Rumunjske: Oranje sigurno prema četvrtfinalu

Nizozemska uvjerljiva protiv Rumunjske: Oranje sigurno prema četvrtfinalu

Nizozemska nogometna reprezentacija je sedmi sudionik četvrtfinala Europskog nogometnog prvenstva, svladali su Rumunjsku s 3:0 na stadionu u Munchenu.

S druge strane, nije Nizozemska stvorila mnogo toga u prvih 20 minuta, ali svejedno je iz svega izašla s vodstvom. Krasan gol zabio je Cody Gakpo, dobio je loptu od Xavija Simonsa na lijevoj strani, malo ‘vagao’ braniča pa skrenuo na desnu nogu, ušao u sredinu i silovito s nekih 13 metara iskosa pogodio u bliži kut.

Poprilično bizaran gol je pao u 83. minuti. Svi su mislili da je Rumunj ipak uspio izgurati Gakpa i loptu iz terena uz osnovnu liniju, ali ovaj je iz pada nekako uspio to spasiti i pogurati na peterac gdje je čekao Malen i iz blizine pogodio za 2-0 i riješio utakmicu.

Dalje je sve bilo odrađivanje posla: Nizozemci su preuzeli loptu i upisali još koju priliku, a onda je Malen stigao dati i drugi gol: povukao je u 94. kontru nakon rumunjskog prekida, ušao s lijeve strane u sredinu i s 15 metara silovito opalio u bliži kut za velikih 3-0.

No, od rezultata važnija je informacija da Nizozemci idu u četvrtfinale.