Korner 365 » Njemačka svladala Dansku i prošla u četvrtfinale Europskog prvenstva

Njemačka svladala Dansku i prošla u četvrtfinale Europskog prvenstva

Njemačka nogometna reprezentacija izborila je plasman u četvrtfinale Europskog prvenstva nakon pobjede 2:0 nad Danskom u Dortmundu.

Već u 4. minuti Nico Schlotterbeck je postigao pogodak, ali označeno je zaleđe i gol je poništen.

Nakon velike gužve u njemačkom šesnaestercu u 48. minuti Joachim Andresen je zabio za veliku radost danskih navijača, ali pogodak je poništen zbog zaleđa.

Andersen se iz mogućeg heroja susreta pretvorio u tragičara, pa je tako nakon njegovog igranja rukom dosuđen kazneni udarac za Njemačku u 53. minuti susreta. Siguran s bijele točke bio je Kai Havertz.

Za konačnih 2:0 pobjedu Njemačke u ovom susretu zabio je Jamal Musiala u 68. minuti i domaćin je tako potvrdio prolazak u četvrtfinale.