19 rujna, 2024
Korner 365 » Njemačka uvjerljiva protiv Škotske na otvaranju Eura

Njemačka uvjerljiva protiv Škotske na otvaranju Eura

U prvoj utakmici Europskog nogometnog prvenstva domaćin Njemačka pobijedila je Škotsku rezultatom 5:1 na Allianz Areni u Münchenu.

Nijemci su bili dominantni u prvom poluvremenu, dok su Škoti ostali bez udarca.

Već u 10. minuti sjajni mladi veznjak Florian Wirtz primio je loptu na rubu šesnaesterca i pogodio za veliko oduševljenje domaćih navijača.

Domaćin je u 19. minuti udvostručio prednost, a nakon dobre kontre koju je započeo Gündogan i proigrao Havertza koji dodaje do Musiale, a mladi igrač Bayerna silovito pogađa mrežu Škotske.

Pred kraj prvog dijela Ryan Porteous je napravio neoprezan prekršaj na njemačkom kapetanu Gündoganu i nakon VAR provjere Turpin je dosudio kazneni udarac, a nakon toga škotski branič zaradio je i crveni karton.

Kai Havertz sigurno je realizirao kazneni udarac i donio 3:0 vodstvo Elfu.

Za velikih 4:0 vodstvo Njemačke u 68. minuti sjajno je s ruba šesnaesterca u rašlje zabio Niclas Füllkrug. Isti igrač je u 76. postigao još jedan pogodak, ali zbog očitog zaleđa gol je poništen.

U 87. minuti susreta Škotska je stigla do počasnog pogotka nakon što je Antonio Rüdiger nespretno pogodio vlastitu mrežu.

Za konačnih 5:1 sjajno je s dvadesetak metara pogodio Emre Can u posljednjim sekundama utakmice.