18 listopada, 2024
Korner 365 » Olympiakos napravio nevjerojatan podvig i razbio Maccabi za prolaz u četvrtfinale

Unatoč porazu od Macabbija iz Tel Aviva rezultatom 1-4 na svom stadionu, grčki Olympiakos je u uzvratnom susretu odigranom u Bačkoj Topoli slavio s 6-1 nakon produžetaka.

Pomažući svojoj momčadi da nadoknadi zaostatak iz prvog susreta, Daniel Podence (10′), Konstantinos Fortounis (36′) i Ayouba El Kaabia (45+3′) postigli su golove već do poluvremena. Eran Zahavi (57′-11m) privremeno je donio nadu Maccabbiju, no El Kaabi (65′) je svojim drugim golom odveo susret u produžetke.

Stevan Jovetić (93′) i Youssef El Arabi (103′) bili su strijelci Olympiakosa u dodatnih 30 minuta, osiguravajući konačan rezultat 6-1 i plasman u četvrtfinale, gdje će predstavljati Grčku zajedno s PAOK-om.

Uz grčke predstavnike, na ždrijebu u Nyonu bit će i engleska Aston Villa, talijanska Fiorentina, turski Fenerbahçe, belgijski Club Brugge, francuski Lille i češka Viktoria Plzeň.

Aston Villa je ubjedljivo svladala Ajax rezultatom 4-0 na domaćem terenu. Ollie Watkins (25′), Leon Bailey (60′), Jhon Duran (75′) i Moussa Diaby (81′) bili su strijelci za Villu.

Josip Šutalo i Borna Sosa, članovi nizozemske momčadi Ajax, bili su u početnoj postavi. Sosa je odigrao svih 90 minuta, dok je Šutalo zbog ozljede napustio igru u 69. minuti.

Club Brugge je nadoknadio zaostatak protiv Moldea s prvog susreta i plasirao se u četvrtfinale. Andreas Skov Olsen s dva gola (45+1′, 48′) te Michal Skoras (71′) osigurali su prolaz belgijskom klubu.

Lille je rutinski odradio uzvratni susret protiv Sturma nakon pobjede od 3-0 u prvom susretu. Remi 1-1 bilo je dovoljno za prolaz francuske momčadi u četvrtfinale. Tiago Santos (43′) postigao je gol za Lille, dok je Mika Biereth (45+2′) bio strijelac za Sturm.