27 listopada, 2024
Korner 365 » Osijek srušio Dinamo na Maksimiru nakon velikog preokreta

Osijek srušio Dinamo na Maksimiru nakon velikog preokreta

Nogometaši Osijeka pobijedili su Dinamo rezultatom 4:2 u derbiju 11. kola SuperSport HNL-a koji je odigran na Maksimiru.

U 18. minuti s lijeve strane je ubacio Pierre- Gabriel, a Marko Pjaca je sjajno glavom pogodio za vodstvo Dinama.

U 22. minuti susreta dosuđen je prekršaj na nekih 25 metara od gola s lijeve strane za Osijek nakon prekršaja Mišića na Hernániju. Veznjak domaće momčadi je za taj prekršaj dobio i žuti karton.

Nakon toga Hernâni je ubacio loptu u šesnaesterac Dinama, a Arnel Jakupović se najbolje snalazi i pogađa za izjednačenje u 22. minuti susreta.

U 40. minuti gosti dolaze do preokreta kada je Ivan Cvijanović je uposlio Roka Jurišića koji zabija za 1:2 vodstvo Osijeka.

Marko Pjaca u 51. minuti postiže svoj drugi pogodak na susretu za izjednačenje.

Tek što se krenulo s centra stigao je novi pogodak Osijeka. Tiago Dantes je dugom loptom pronašao Hernânija, a sjajni portugalski krilni napadač se sjurio prema golu Dinama i precizno pogodio suprotni kut Nevistićevog gola.

U 86. minuti susreta Domagoj Bukvić sjurio se prema šesnaestercu, a Nevistić ga je srušio i nakon VAR provjere dosuđen je jedanaesterac za goste. Siguran s bijele točke bio je Arnel Jakupović za velikih 2:4 vodstvo Osijeka i potvrdu pobjede.

U sljedećem kolu Dinamo gostuje kod Šibenika, dok će Osijek na Opus Areni dočekati Goricu.