19 rujna, 2024
Korner 365 » Ovo je prošlo ispod radara: Kapetan Vatrenih sjajnim potezom oduševio cijelu Europu

Hrvatski kapetan Luka Modrić je ušao u igru u 69. minuti, a u 83. je izveo korner nakon kojeg je Rudiger postigao gol za 2:1. U sudačkoj nadoknadi mladi Endrick postavio je konačnih 3:1.

Real Madrid se mučio protiv njemačkog viceprvaka; poveo je tek na početku drugog poluvremena golom Kylliana Mbappea, no Deniz Undav izjednačio je u 68. minuti.

S 39 godina i osam dana Luka je treći najstariji igrač koji je asistirao za gol u povijesti Lige prvaka, nakon Ryana Giggsa (39 godina, 363 dana) i Amedea Carbonija (39 godina, 176 dana).

Na to je reagirao i poznati sportski novinar Fabrizio Romano. “Zauvijek Luka”, napisao je oduševljeni Romano na društvenim mrežama.

Liverpool slavio protiv Milana

Liverpool je slavio kod Milana s 3:1, iako su domaćini poveli već u trećoj minuti preko Christiana Pulišića. Konaté i Van Dijk su preokrenuli već do kraja poluvremena, a konačan rezultat postavio je Mađar Szoboszlai. Sporting je u Lisabonu slavio protiv Lillea s 2:0.

Juventus je u Torinu svladao PSV s 3:1, a čast da bude prvi strijelac nove sezone Lige prvaka imao je Turčin Kenan Yildiz (21). Na 2:0 povisio je Amerikanac Weston Mckennie (27), da bi u drugom dijelu zabio Argentinac Nico Gonzales (52). Počasni gol za Nizozemce je u sudačkoj nadoknadi dao Ismael Sabbari (90+3).

Aston Villa je u Bernu svladala Young Boyse s 3:0 golovima Belgijanca Yourija Tielemansa (27) i Andre Onane (87) te Jacoba Ramseya (38). Englezima je VAR poništio još dva gola, a švicarski prvak je razočarao u premijernom nastupu.