29 rujna, 2024
Korner 365 » Podjela bodova u gradskom derbiju Sarajeva i Željezničara

Podjela bodova u gradskom derbiju Sarajeva i Željezničara

Gradski derbi između Sarajeva i Željezničara završio je bez pobjednika, a rezultat nakon 90 minuta bio je 1:1.

Odličnu priliku Željezničar je imao već u drugoj minuti susreta. Lopta ispucana sa sredine terena iznenadila je Roka. Odbila se od grede njegova gola i odsjela u petercu. Na istog je naletio Krpić, a potom i Hiroš. Prvi je put intervenirao Beganović, drugi Rockov. U oba slučaja s gol-linije su to pospremili nogometaši Sarajeva.

Bordo tim je brzo odgovorio. Unušić je došao do lopte uz samu aut-liniju. U nastavku akcije ubačeno je u šesnaesterac Željezničara. Guliashvili se našao sam pred Muftićem. Pucao je glavom, ali vratar Modrih dobro reagira.

Uslijedio je mirniji dio utakmice.

U 33. minuti izvršena je VAR provjera zbog potencijalnog igranja rukom igrača Železničara. Nije bilo prekršaja i utakmica je nastavljena.

Plavi preko Boljevića u 42. minuti dolaze do 1:0. Hiroš je uposlio Boljevića koji se uvukao iza leđa obrane Sarajeva. Boljević je pucao iz prve i matirao nemoćnog Rockova. Bila je to izvrsna akcija Željezničara.

Početak drugog dijela donio je dvije prilike za Sarajevo. Muftić je istrčao s gola i pogriješio. Ipak, njegovi suigrači su se uspjeli na vrijeme vratiti u obranu i zaustaviti potencijalnu šansu Sarajeva. U nastavku je Kyeremeh ušao u sredinu i pucao s ruba 16-erca. Lopta prolazi pored lijeve vratnice.

Bordo-bijeli su preuzeli terensku inicijativu. To je rezultiralo izjednačenim golom. Nakon kornera Đuričković se našao na prvoj vratnici i glavom poslao loptu u sredinu. Na istog naleti Soldo i pospremi Muftiću iza leđa.

U 73. minuti Kyeremeh izlazi u situaciju jedan na jedan. Intervenira vratar Modrih. Ostalo je 1:1.

Nastavili su se pokušaji Sarajeva. Nakon Kyeremeha pucao je i Beganović. Lopta još jednom, na identičan način, prolazi pored gola.

Za nekoliko sekundi provedenih na terenu Turkeš je mogao postati heroj. Muftić spašava.