8 rujna, 2024
Korner 365 » Posušje ostvarilo veliku pobjedu protiv Zrinjskog u Mostaru

Posušje ostvarilo veliku pobjedu protiv Zrinjskog u Mostaru

U zaostaloj utakmici 1. kola Premijer Lige BiH, nogometaši Posušja ostvarili su senzacionalnu pobjedu nad Zrinjskim rezultatom 1:0 u Mostaru.

Posušje je odlično krenulo u susret, a udarac Bekića u početnim minutama zaustavio je siguran vratar Marić iz Zrinjskog.

Međutim, u 9. minuti utakmice, Posušane u vodstvo dovodi Gabrijel Boban.

Nakon tog gola, Zrinjski je pokušavao uzvratiti, ali nisu bili toliko konkretni. Prvi udarac u okvir gola domaći su uputili tek u 33. minuti kada je Tičinović pokušao sa udaljenosti od 20 metara. Do kraja prvog poluvremena nije bilo značajnijih prilika za gol.

U drugom dijelu, ušao je Bilbija koji je prvo poluvrijeme odlukom Rendulića proveo na klupi, ali unatoč tome, Zrinjski nije uspio ozbiljno ugroziti Posušje. Gostujući igrač Begić dobio je drugu javnu opomenu i bio isključen, čime je Posušje ostalo s igračem manje na terenu.

Unatoč brojčanoj prednosti, Zrinjski nije uspio stvoriti stopostotnu priliku za izjednačenje. Utakmica je završila rezultatom 0:1, a Posušje je zasluženo odnijelo pobjedu na stadionu Pod Bijelim Brijegom.