19 rujna, 2024
Korner 365 » Posušje u nevjerojatnoj završnici uzelo bod Sarajevu

Posušje u nevjerojatnoj završnici uzelo bod Sarajevu

Sarajevo je večeras ugostilo Posušje u susretu 6. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine, a susret je okončan rezultatom 2:2 na Koševu.

U 19. minuti domaći su nakon lijepe akcije došli u vodstvo, a pogodak je postigao Giorgi Guliashvili.

Posušje je u drugom dijelu zaigralo hrabro i gosti su u 79. minuti izborili udarac iz kuta. Nakon ubačaja u kazneni prostor Sarajeva, lopta je dosta putovala dok nije stigla do Marića, koji pogađa za izjednačenje.

Sarajevo je u ranijim utakmicama uglavnom do završnice susreta rješavalo pitanje pobjednika, pa se ovaj put našlo u neobičnoj situaciji. Nastojali su domaći doći do vodstva, ali nije stvorilo gotovo ništa i bez ikakvih problema su gosti uspijevali zatvoriti prilaze svom golu.

Međutim. gosti su se samo branili, nisu više imali nikakve namjere krenuti prema naprijed, a u 92. minuti jedna duga lopta prema golu Posušja rezultira je pogotkom za Sarajevo. Đuričković spušta loptu u kazneni prostor, tamo se najbolje snalazi Pavičić, hvata volej i pogađa za novo vodstvo Sarajeva.

Do kraja utakmice, Posušje ipak stiže do izjednačenja i to na nevjerovatan način. Pogodak za 2:2 postigao je Branko Vrgoč nakon ubačaja sa strane, a Sarajevo je tako na nevjerovatan način ostalo bez pobjede. Osim što je ostalo bez tri boda, Sarajevo je dobilo i crveni karton, jer je Nidal Čelik dobio direktan crveni karton.