Korner 365 » Povijesni uspjeh za Borac: Banjalučani imaju zagarantirane skupine Konferencijske lige

Nogometaši Borca napravili su povijesni iskorak plasmanom u play-off Europske lige pobjedom 3:1 (ukupno: 3:2) nad Klaksvikom iz Farskih Otoka u 3. pretkolu.

Tribine u Banja Luci su proključale u 17. minuti kada je mrežu gostiju zatresao Nikola Srećković.

Gosti su do izjednačenja došli u 53. minuti kada je pogodio srpski napadač Deni Pavlović i tada je Klaksvik opet došao u prednost u ukupnom rezultatu.

Dvije minute kasnije Nikola Srećković pogodio je mrežu Klaksvika, ali je pogodak poništen nakon VAR provjere zbog zaleđa.

Borac je ipak u 82. minuti stigao do prednosti od 2:1 pogotkom Stefana Savića koji je donio produžetke u Banja Luci.

Na početku prvog produžetka u 93. minuti ua Borac je pogodio nizozemski branič Bart Meijers. Asistenciju je upisao Stefan Savić.

Borac je ovom pobjedom ostvario povijesni europski iskorak i banjalučki klub ima zagarantiran nastup u Konferencijskoj ligi. Na putu prema plasmanu u Europsku ligu protivnik aktualnog prvaka BiH bit će mađarski Ferencvaros.