22 rujna, 2024
Korner 365 » Real Madrid razbio Gironu, kapetan Vatrenih dobio zadnjih 20 minuta

Real Madrid razbio Gironu, kapetan Vatrenih dobio zadnjih 20 minuta

Nogometaši Real Madrida s uvjerljivih su 4:0 svladali Gironu u derbiju 24. kola španjolske La Lige.

Kraljevski klub je ovime katalonskoj momčadi nanio tek drugi ovosezonski poraz i pobjegao joj na pet bodova prednosti u borbi za naslov prvaka.

Vinicius Jr. je u 6. minuti doveo Real u vodstvo i digao Santiago Bernabeu na noge, kad je s lijevog boka, s više od 20 metara, preciznim i snažnim udarcem pogodio suprotan kut.

U 35. minuti Vinicius Jr. je “modrićevski”, vanjskim dijelom stopala, pronašao Bellinghama koji je bez poteškoća završio akciju za 2-0.

Brazilac je u 54. minuti je promiješao obranu Girone na lijevom boku, pucao i natjerao gostujućeg vratara Gazzanigu na tešku intervenciju. On je samo kratko odbio loptu na koju je natrčao Bellingham i pospremio ju u mrežu.

Prije nego što ga je Carlo Ancelotti povukao iz igre, Vinicius Jr. je uspio još i asistirati Rodrygu za konačnih 4:0 u 61. minuti.