Korner 365 » Real svladao Barcelonu u napetom El Clasicu punom preokreta

Real svladao Barcelonu u napetom El Clasicu punom preokreta

U 32. kolu španjolskog nogometnog prvenstva odigran je veliki El Clasico između Real Madrida i Barcelone na Santiago Bernabeu, a pobjeda je pripala domaćoj momčadi koja je slavila 3:2 i približila se naslovu prvaka.

U 6. minuti nakon ubačaja iz kuta kojeg je uputio Raphinha, danski branič Andreas Christensen glavom pogađa mrežu ukrajinskog vratara Lunina i donosi prednost Barceloni.

Real do izjednačenja dolazi pogotkom Viniciusa iz jedanaesterca u 18. minuti utakmice.

Barcelona dolazi do prednosti u 69. minuti kada se na pravom mjestu našao Fermin Lopez koji pogađa za 1:2 vodstvo gostiju.

Nije dugo trajalo vodstvo gostiju, a izjednačenje rezultata došlo je u 73. minuti kada je nakon dobrog prodora po lijevoj strani loptu u šesnaesterac ubacio Vinicius, a na drugoj vratnici najbolje se snašao Lucas Vazquez i pogodio mrežu Barcelone.

Kada se već činilo da će ovaj derbi završiti podjelom bodova ukazao se Jude Bellingham u 91. minuti i zabio za 3:2 veliku pobjedu Reala.

Nakon ove pobjede Real ostaje vodeći s 81 bodom, a Barcelona je druga sa 70 bodova.