19 rujna, 2024
Korner 365 » Rebić završava svoju epizodu u Turskoj: Je li sljedeća stanica Hajduka?

Rebić završava svoju epizodu u Turskoj: Je li sljedeća stanica Hajduka?

Hrvatski nogometaš Ante Rebić (30) bi mogao napustiti Bešiktaš nakon samo pola sezone provedene u klubu, prema pisanju turskog Fanatika.

Ova “iznenađujuća odluka” dolazi od trenera Fernanda Santosa, koji je navodno obavijestio klubsko vodstvo da hrvatski napadač može otići. Rebić nije bio dio momčadi u posljednjoj utakmici 26. kola turske lige, gdje je Bešiktaš pobijedio Konyaspor sa 2:0, a u prethodnim prvenstvenim utakmicama dobio je dvije, odnosno osam minuta igre.

Fanatik navodi da je Santos donio odluku zbog toga što Rebić ne odgovara njegovom sustavu igre i nije zadovoljan s onim što je Rebić pokazao na terenu. Ove sezone Rebić je zabilježio 23 nastupa s ukupno 691 minutom igre, postigavši jedan gol i upisavši pet asistencija.

Rebić je vezan ugovorom s Bešiktašom do ljeta 2025. godine, a njegova tržišna vrijednost na Transfermarktu procijenjena je na 4.2 milijuna eura. U svojoj karijeri ranije je nastupao za RNK Split, Fiorentinu, RB Leipzig, Veronu, Eintracht Frankfurt i Milan. Za hrvatsku reprezentaciju ima 42 nastupa i tri gola, no nije igrao od Europskog prvenstva 2021., nakon što je javno kritizirao izbornika Zlatka Dalića, koji ga od tada nije pozvao u reprezentaciju.