Korner 365 » Rijeka i Osijek bez pobjede na domaćem terenu

Rijeka i Osijek bez pobjede na domaćem terenu

Nogometaši Rijeke nisu iskoristili domaći teren ni igrača više tijekom drugog poluvremena protiv švedskog Elfsborga, prvi dvoboj trećeg pretkola Europske lige na Rujevici okončan je bez pobjednika 1-1 (1-1).

Gosti iz Švedske su poveli u 24. minuti kada je strijelac bio Jalal Abdullai. Rijeka je izjednačila pogotkom Nike Galešića u drugoj minuti nadoknade prvog dijela. Od 55. minute imala je Rijeka igrača više, isključen je gostujući strijelac Abdullai, ali sve do kraja ostalo je 1-1.

Uzvratna utakmica se u Švedskoj igra idućeg četvrtka s početkom u 19 sati.

U prvom susretu 3. pretkola Konferencijske lige Osijek je na Opusa Areni odigrao 1-1 protiv Zire primivši pogodak u šestoj minuti nadoknade iz jedanaesterca.

Osijek je poveo u 38. minuti golom Antona Matkovića, a izjednačio je Raphael Utzig iz jedanaesterca u šestoj minuti nadoknade.

Uzvratni susret je u Bakuu 15. kolovoza.