19 rujna, 2024
Korner 365 » Rijeka svladala blijedi Hajduk u derbiju na Rujevici

Rijeka svladala blijedi Hajduk u derbiju na Rujevici

Nogometaši Rijeke pobijedili su Hajduk rezultatom 1:0 u jadranskom derbiju na Rujevici u sklopu 29. kola SuperSport HNL-a.

Rijeka tijekom cijelog susreta bila dominantnija i bolja momčad na terenu i od samog početka se postavila s namjerom da dođe do pobjede u ovom derbiju. Gosti su čekali svoju priliku iz tranzicije, ali je nisu uspjeli dočekati.

U prvom poluvremenu Rijeka je imala pet pokušaja prema golu Hajduka, od kojih je jedan išao u okvir Lučićevog gola. Hajduk nijednom nije zaprijetio u prvom dijelu.

U drugom poluvremenu nastavila se bolja igra Rijeke koja je pritiskala, a pritisak se domaćima isplatio kada je u 70. minuti Marco Pašalić postigao pogodak.

Rijeka je tijekom cijelog susreta imala veći posjed lopte, a na kraju su domaći imali 14 udaraca prema golu Hajduka, od kojih su 3 išla u okvir gola. Hajduk je do kraja imao 3 udarca prema golu domaćina, ali nijedan nije išao u okvir. Omjer u kornerima bio je 9:2 u korist Rijeke.

Rijeka nakon ove pobjede ostaje vodeća momčad i ima 65 bodova, drugi je Dinamo sa 60 bodova i utakmicom manje, a Hajduk je treći s 55 bodova i ovim porazom se praktički oprostio od borbe za naslov. Ovo je bila peta uzastopna pobjeda Rijeke u HNL, dok je Hajduk upisao četvrti vezani poraz.

U sljedećem kolu Rijeka gostuje kod Istre 1961, dok će Hajduk dočekati Osijek.

Dinamo je u ranije odigranoj utakmici svladao Istru rezultatom 4:1 na Maksimiru.