19 rujna, 2024
Korner 365 » SAD treći put osvojile CONCACAF Ligu nacija

SAD treći put osvojile CONCACAF Ligu nacija

2 min read

Nogometna reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država održala je svoj pečat kao neprikosnoveni prvaci CONCACAF Lige nacija, s trijumfalnom pobjedom nad Meksikom rezultatom 2-0 u finalnom ogledu održanom u Arlingtonu.

Ovo treće izdanje CONCACAF Lige nacija obilježeno je trećom uzastopnom pobjedom američke reprezentacije, čime su dodatno potvrdili svoj dominatni status unutar regije.

Prvi put su Amerikanci osvojili naslov 2020. godine, nadmašivši Meksiko s rezultatom 3-2. Tri godine kasnije, ponovno su se okitili naslovom, ovaj put svladavši Kanadu s 2-0 u finalu, a ovaj put, protiv istog protivnika, Meksika, ponovili su isti rezultat.

Tayler Adams je otvorio vrata pobjede za SAD u 45. minuti susreta, dok je konačnih 2-0 postavio Giovanni Reyna u 63. minuti.

“Osjećam se iznimno sretno zbog pobjede, ali i zbog svog gola. Kroz ove godine, stvorili smo snažnu povezanost unutar momčadi i svjesni smo što je potrebno za trijumfe na velikim natjecanjima poput ovog, nadamo se da ćemo nastaviti u istom ritmu i na Copa Americi,” izjavio je za ESPN 21-godišnji Reyna, čiji je gol bio ključan za ovu pobjedu, a ukupno osmi gol u dresu SAD-a.

Ipak, nije sve bilo bez kontroverzi, jer su homofobni ispadi meksičkih navijača doveli do dva prekida utakmice u samoj završnici.

Očekuje se da i Sjedinjene Države i Meksiko ovog ljeta nastupe na Copa Americi, koja će se održati u SAD-u od 20. lipnja do 14. srpnja. SAD će se natjecati u skupini C zajedno s reprezentacijama Urugvaja, Paname i Bolivije, dok će Meksikanci igrati u skupini B uz Ekvador, Venezuelu i Jamajku.

U susretu za treće mjesto Lige nacija, Jamajka je pobijedila Panamu s minimalnih 1-0, golom Dextera Lembikisa u 42. minuti susreta.