Korner 365 » San Marino ostvario prvu pobjedu u službenoj utakmici

San Marino ostvario prvu pobjedu u službenoj utakmici

U skupini 1 elitne Lige A, gdje nastupa i Hrvatska, nogometaši Poljske su u Glasgowu, na Hampden Parku, pobijedili Škotsku 3-2 golom u 97. minuti.

Dramatična je bila završnica utakmice gdje je debelo u nadoknadi dosuđen jedanaesterac za Poljake. Odgovornost je u 97. minuti preuzeo Zalewski te je pogodio za gostujuće slavlje. Poljska je, inače, vodila 2-0 nakon što je Szymanski postigao prvi pogodak u osmoj minuti, dok je Lewandowski realizirao jedanaesterac u 44. minuti za 2-0.

Vrlo brzo se Škotska vratila nakon što je Gilmour na startu drugog dijela smanjio na 1-2, dok je McTominay u 76. pogodio za 2-2. Ipak, Škotska  je ostala bez ičega, a Poljska zbog pobjede u dobrom raspoloženju dočekuje nedjeljno gostovanje u Osijeku kod Hrvatske.

U skupini 4 Lige A u Beogradu su Srbija i Španjolska odigrali 0-0, u ogledu gdje nisu prštale prave prilike na obje strane. Aktualni europski prvak Španjolska je bila bolja, imali su gosti 21 udarac prema suparničkim vratima, ali samo pet u okvir. Najbolju je šansu propustio Lamine Yamal u 71. minuti.

Tvrdo je bilo i u drugom susretu ove skupine sve do same završnice. Na svom je Parkenu na kraju Danska ipak pobijedila Švicarsku 2-0 golovima Dorgua u 82. i Hojbjerga u 92. minuti.

Danska je iskoristila u završnici igrača više jer je u 52. minuti isključen Elvedi kod Švicaraca koji su ogled završili s devetoricom nakon drugog žutog kartona Xhake u 87. minuti.

U Ligi C, skupini 1, Švedska je u Bakuu pobijedila Azerbajdžan s 3-1, u susretu gdje su svi golovi postignuti u drugom poluvremenu, a u toj je skupini još Slovačka u Tallinnu pobijedila Estoniju 1-0 pogotkom Suslova u 70. minuti.

Prvu pobjedu u povijesti, u nekoj službenoj utakmici, ostvario je San Marino koji je kao domaćin pobijedio Lihtenštajn 1-0, u skupini 1 Lige D. Povijesni pogodak postigao je Sensoli u 53. minuti.