16 rujna, 2024
Korner 365 » Sarajevo preokretom svladalo Slobodu na otvaraju sezone

Sarajevo preokretom svladalo Slobodu na otvaraju sezone

1 min read

Nogometaši Sarajeva ostvarili su pobjedu 3:1 u susretu 1. kola Wwin lige BiH protiv tuzlanske Slobode na Koševu.

U 20. minuti Jović u šesnaestercu oborio Osmankovića. U toj situaciji je intervenirao je VAR i dosuđen je jedanaesterac za tuzlansku momčad, dok je siguran s bijele tačke bio Said Husejinović, koji je pogodio za vodstvo svoje momčadi.

Igrala se 45. minuta, kada je zabilježen dobar pokušaj Hamzića, koji je otišao pored gola Slobode, a onda je Muminović obranio udarac Guliashvilija, ali je u toj situaciji ipak dosuđen kazneni udarac za domaće.

U osmoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena jedan igrač Slobode igrao je rukom u svom šesnaestercu. VAR je ponovo intervenirao, a Bandić je dosudio najstrožu kaznu i siguran s bijele točke bio je Gulisahvili za izjednačenje rezultata na 1:1. Poslije njegovog gola, odmah je sviran kraj prvog dijela susreta.

U 59. minuti to se i desilo, kada je nakon solidne akcije Đorđević pokušao s distance, lopta se odbila od Bubanju ponovo do Đorđevića, a ovaj preciznim udarcem pogodio za preokret Sarajeva.

Deset minuta kasnije, Hamza Čataković rješava pitanje pobjednika. Nakon ubačaja sa desne strane, lopta je u ruku pogodila Hadžanovića, a sudija Bandić dosudio je još jedan jedanaesterac za Sarajevo. Čataković je bez problema pogodio i Sarajevo je riješilo sve dvojbe.