22 listopada, 2024
Korner 365 » Sarajevo uvjerljivo protiv Veleža: Obje momčadi završile susret s igračem manje!

Nogometaši Sarajeva pobijedili su momčad Veleža rezultatom 4:0 na Koševu u derbiju 10. kola Wwin lige BiH.

Sarajevo je ostvarilo šestu pobjedu zahvaljujući kojoj se vratio na drugo mjesto na ljestvici s dva boda prednosti nad Borcem koji ima utakmicu manje i bodom manje od vodećeg Zrinjskog.

U prvih pola sata igre nije bilo prilika, ali su viđena dva crvena kartona. Prvo je Kyermeh morao u svlačionicu nakon neopreznog starta nad Mlinarićem i to nakon intervencije VAR-a, a samo šest minuta kasnije, ponovo na intervenciju VAR-a, crveni karton dobio je i igrač Veleža Oreč zbog udaranja Solde bez lopte.

Nakon što su snage izjednačene Sarajevo je ekspresno došlo do dva gola prednosti za svega četiri minute. U 32. minuti Guliashvili je dobio loptu na rubu šesnaesetrca i ubacio u sredinu gdje se našao Turkeš i pogodio za 1:0, da bi u 36. minuti Jović pogodio glavom nakon ubačaja Đorđevića.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Velež je uspio zatresti mrežu, ali je gol poništen zbog zaleđa.

Gosti iz Mostara krenuli su ofanzivno u drugom poluvremenu, a veliku priliku imali su u 47. minuti preko Mlinarića koji je dobro pucao s desetak metara, ali je vratar Sarajeva Rogić uspio obraniti.

Sarajevo je uzvratilo u 53. minuti kada najbolji strijelac njihove momčadi Guliashvili dolazi do lopte na deset metara od gola i preciznim udarcem pogađa za 3:0 vodstvo domaćina.

Konačan rezultat 4:0 postavio je Lulić u 89. minuti, a drugu asistenciju upisao je Guliashvili.

U prvoj utakmici ovog kola u petak je Široki slavio na gostovanju protiv Posušja rezultatom 2:1, dok je danas u derbiju začelja GOŠK savladao Slobodu s 2:0 i upisao prvu pobjedu u sezoni.

U nedjelju su na rasporedu susreti Radnik – Sloga (15.00) i Borac – Željezničar (19.45), dok kolo zatvaraju Zrinjski i Igman susretom u ponedjeljak u 18 sati.