20 rujna, 2024
Korner 365 » Sin brončanog Vatrenog spasio BiH, zvijezda Liverpoola ostala u šoku: “Kao da su bila trojica…”

Reprezentacija Bosne i Hercegovine je pod vodstvom novog izbornika Sergeja Barbareza stigla do prvog boda! U sklopu 2. kola Lige nacija odigrali su 0:0 Mađarske, a za to velike zasluge pripadaju Nikoli Vasilju!

28-godišnji vratar, koji trenutno nosi dres njemačkog St.Paulija, bio je uvjerljivo najbolji pojedinac u gostujućim redovima, a samo u prvom poluvremenu je upisao četiri velike obrane i spasio BiH, prenosi Gol.hr.

Vadio je loptu ispod prečke, čisto s gol-crte, skidao dalekometne projektile, a u dugom poluvremenu je ponovno briljirao. Pred sam kraj susreta Mađari su imali ogromnu priliku, Martin Adam je pucao glavom s pet metara, ali i to skida Vasilj.

To je oduševilo i Dominika Szoboszlaija, ponajveću zvijezdu u mađarskim redovima koja igra za Liverpool:

“Imali su nevjerojatnog vratara, kao da su bila trojica na vratima, a ne jedan. Nevjerojatno”, kazao je nakon utakmice.

Ovo je bio 12. nastup Vasilja u BiH dresu, a za susjednu reprezentaciju je debitirao u prijateljskom ogledu protiv Kostarike 2021. godine. Ima dvojno državljanstvo, hrvatsko i BiH, te je sin brončanog Vatrenog iz 1998. godine, Vladimira Vasilja.

Njegov otac Vladimir je, također, bio golman, a u karijeri je branio za Hrvatski dragovoljac, Dinamo, Zagreb, Varteks, Konyaspor te Široki Brijeg.