8 rujna, 2024
Korner 365 » Široki Brijeg nastavio negativni niz porazom na snježnom Tušnju

Široki Brijeg nastavio negativni niz porazom na snježnom Tušnju

U zaostaloj utakmici 14. kola Premijer lige BiH nogometaši Širokog Brijega poraženi su od Tuzla Cityja s 2:0 i nastavili su negativan niz od čak sedam utakmica bez pobjede.

Široki je tijekom prvog poluvremena imao veći posjed lopte, ali je Tuzla City imao bolje prilike.

U 12. minuti Kpan je prošao po lijevoj strani i pucao s ruba kaznenog prostora, ali lopta je otišla pored gola.

Veliku priliku su domaći imali u 16. minuti kada je Kobiljar proigrao Pantelića koji puca s nekih 12 metara malo iskosa, ali lopta ide malo pored vratnice Tomićevog gola.

U 32. minuti Pantelić je odigrao dupli pas s Mehanovićem koji je izašao sam pred Tomića i pucao s 11 metara, ali lopta ide pored gola.

Gosti su do najbolje prilike u prvom dijelu došli u 45. minuti kada je Mamić potegnuo s nekih 18 metara, ali Lolić je zaustavio njegov udarac i prvo poluvrijeme je završeno bez pogodaka.

Domaći su poveli u 49. minuti nakon što je autogol postigao Daniel Lukić koji je na početku drugog poluvremena ušao u igru.

Kpan je pokušao s ruba kaznenog prostora u 63. minuti, ali udarac je blokirao Karjašević.

U 68. minuti nakon dobre kontre domaćih pucao je Mehanović, ali lopta je prošla malo pored vratnice.

Domaći sastav još jednom je zaprijetio iz kontre u 74. minuti kada je udarcem s ruba šesnaesterca akciju završio Tino Svem Sušić, ali lopta je otišla pored vratnice.

Samo minuti kasnije Dadić je pokušao s 30-ak metara, ali nije bio precizan.

U 79. minuti dobar udarac Capana iz daljine, ali spreman je na to bio domaći vratar Lolić.

Pitanje pobjednika riješeno je u 87. minuti kada je pogrešku gostujuće obrane iskoristio Irfan Hadžić i osigurao tri boda za domaće.

U sljedećem kolu Široki Brijeg igra hercegovački derbi protiv Zrinjskog, dok će Tuzla City igrati na gostovanju kod Igmana u Konjicu.