8 rujna, 2024
Korner 365 » Široki do velike pobjede protiv Sarajeva uz podršku Škripara

Široki do velike pobjede protiv Sarajeva uz podršku Škripara

U derbiju 19. kola Wwin lige BiH koji je odigran na Koševu nogometaši Širokog Brijega pobijedili su Sarajevo rezultatom 1:3 i na sjajan način otvorili drugi dio sezone.

U 12. minuti prvu priliku su imali Širokobriježani kada je pucao kapetan Ćavar, ali nije bio precizan.

Dvije minute kasnije nogometašima Širokog Brijega stigla je podrška, na stadion su ušli Škripari i pjesmom podržali svoje igrače.

U 22. minuti iz daljine pokušava Peneranda, ali lopta ide pored vrata.

Daniel Lukić je s nekih 25 metara potegnuo desnom nogom i skinuo paučinu s gola Sarajeva u 46. minuti susreta.

U 54. minuti Širokobriježani su izveli sjajnu kontru koju je završio Mihael Kuprešak za 0:2 vodstvo Širokog.

Petar Mišić je pogodio za 0:3 u 77. minuti susreta, nakon ubačaja Capana. U prethodnom napadu Širokom je poništen regularan gol Chinedua.

U 87. minuti susreta Mirza Mustafić je postigao sjajan gol za smanjenje rezultata.

Plavo- bijeli su zadnji put u Premijer ligi BiH pobijedili Sarajevo na Koševu u kolovozu 2013. godine, a u Kupu BiH posljednji put u svibnju 2017. godine.