19 rujna, 2024
Korner 365 » Široki nakon jedanaesteraca izborio četvrtfinale Kupa BiH

Široki nakon jedanaesteraca izborio četvrtfinale Kupa BiH

U susretu osmine finala Kupa BiH odigranom u Olovu, nogometaši Širokog Brijega ostvarili su pobjedu nakon jedanaesterca rezultatom 4:2 protiv domaćina Stupčanice.

Rezultat nakon regularnog dijela bio je 2:2 i pristupilo se izvođenju jedanaesterca, a pobjedu je sretno i spretno upisala momčad Širokog Brijega.

Gosti su poveli u 8. minuti kada se u gužvi pred golom Stupčanice najbolje snašao Luka Mamić i zakucao loptu u mrežu za vodstvo Širokog.

U 22. minuti Subašić je pucao s nekih 18 metara, ali je lopta otišla pored gola Širokog.

Zatresla se mreža gostiju u 33. minuti, ali pogodak je opravdano poništen zbog zaleđa.

Drugi pogodak za gostujuću momčad stigao je u 40. minuti susreta. Kapetan Marijan Ćavar je precizno ubacio loptu u peterac, a Ilija Bagarić je lijepo pogodio glavom za 0:2 vodstvo kluba s Pecare.

Činilo se da će Široki doći do lagane pobjede, ali problemi za Skenderovu momčad stigli su u 57. minuti susreta kada je nakon gužve pred golom Mislav Matić skrenuo loptu u vlastitu mrežu.

U 74. minuti Stupčanica se u potpunosti vratila u utakmicu. Odinaka Edwin je lijepo prošao po desnoj strani i povratnom loptom pronašao Stefana Božića na drugoj vratnici, a ovaj s lakoćom pogađa za izjednačenje i veliko slavlje domaćih navijača.

Nakon toga ritam igre je pao i čekalo se kraj kako bi se pitanje pobjednika riješilo izvođenjem jedanaesteraca.

Prvi izvođač za goste bio je kapetan Marijan Ćavar koji je slabo pucao i domaći vratar Nikola Milićević je s lakoćom obranio njegov udarac.

Nakon toga siguran realizator za Stupčanicu bio je Hamza Bešić.

Zatim je za Široki Brijeg pogodio povratnik u momčad Ilija Mašić.

Sedad Subašić je snažno pucao, ali lopta je otišla daleko preko gola i to je bio prvi promašaj Stupčanice.

Ivan Pranjić sigurno je pogodio za prednost Širokog.

Nakon toga Nigerijac Fatai pogađa za izjednačenje domaće momčadi.

Zatim je Stephen Chinedu precizan za gostujuću momčad.

Stupčanica nije imala sreće kod udarca Murajića koji je pogodio gredu i Široki je imao meč loptu.

Luka Mamić preciznim udarcem potvrdio je pobjedu Širokog i prolaz u četvrtfinale Kupa BiH.

U drugom susretu osmine finala Kupa BiH koji je odigran u isto vrijeme na Tušnju su snag odmjerili tuzlanska Sloboda i Sarajevo, a nakon 1:1 u regularnom dijelu gosti su slavili boljim izvođenjem jedanaesteraca 2:4 i prošli u četvrtfinale.