5 listopada, 2024
Korner 365 » Široki u posljednjim sekundama ispustio pobjedu protiv Sarajeva, Posušje nadigralo Zvijezdu

Nogometaši Širokog Brijega svladali su Sarajevo 2:1 u derbiju 33. kola Wwin lige BiH koji je odigran na čitlučkim Barama.

Za vodstvo Sarajeva pogodio je Hamza Čataković već u 4. minuti susreta.

Za izjednačenje je zabio Filip Matić u 19. minuti susreta nakon asistencije Davida Markovića.

U 29. minuti Širokobriježani su preokrenuli rezultat na 2:1, a strijelac je bio Luka Mamić koji je nakon lijepog slaloma kroz gostujuću obranu svladao vratara Ilieva.

Posušje je na Mokrom Docu svladalo Zvijezdu 09 koja se oprašta od Wwin lige BiH i sljedeće sezone će nastupati u Prvoj ligi Republike Srpske.

Za 1:0 vodstvo domaće momčadi pogodio je Dario Pavković u 18. minuti iz jedanaesterca.

Leonardo Petrović je u 39. minuti udvostručio prednost Posušja.

Zrinjski je preokretom 4:1 slavio protiv Igmana u Konjicu.

Ramić je u 17. minuti doveo Igman u prednost, ali gosti su izjednačili u 20. minuti preko Hrvanovića.

Četiri minute kasnije Mulahusejnović postiže drugi pogodak za Zrinjski.

Igrala se 70. minuta kada je Lukanić pogodio za 1:3, a konačnih 1:4 postavlja Abdurahimi u 89. minuti. Zrinjski je tako stigao do 11. uzastopne pobjede.

Željezničar je pobijedio prvaka Borca rezultatom 2:1 na Grbavici.

Junak utakmice za domaće bio je Aleksandar Boljević koji je u postigao dva pogotka, najprije u 19. i 39. minuti susreta.

Za goste je zaostatak smanjio Jovo Lukić u 76. minuti utakmice.

GOŠK i Sloga su u Gabeli odigrali 1:1 na stadionu Perica Pero Pavlović.

U 65. minuti susreta pogodio je Esmir Hasukić za vodstvo domaćih.