18 listopada, 2024
Korner 365 » Širokobriježanin prvak Balkana u brdskom biciklizmu

Širokobriježanin prvak Balkana u brdskom biciklizmu

Jučer je u Parku prirode Blidinje vožen šesti po redu “Continental Blidinje BIKE Festival”, XCM Maraton najviše UCI C1 svjetske klase natjecanja u sklopu koje se vozila utrka za Balkanskog prvaka i Premier ligu Bosne i Hercegovine.

U muškoj Elite kategoriji [84km] prvak Balkana postao je Ivan Soldo član biciklističkog kluba Široki (BiH), dok je u ženskoj Elite kategoriji titulu osvojila Muresan Manuela (Romania).

Na UCI Class 1 maratonu [84km], pobjednik u muškoj Elite kategoriji je Petruš Lubomir (Češka), dok je u ženskoj Elite kategoriji slavila Krahulcova Martina (Slovakia).

“Iznimno sam sretan današnjim uspjehom. Medalja Balkanskog prvaka, nevjerojatno!
Ovo mi puno znači. Trenirao sam jako mnogo, puno znoja i truda, pripremao sam se baš za ovu utrku. Tu je blizu, na domaćem terenu, prošao sam je nekoliko puta, znao sam gdje treba ići jako, gdje tempom, sve se poklopilo.
Zahvalio bi se svojoj obitelji, klubu i Glavnom sponzoru LAGER grupi bez kojih ovaj uspjeh ne bi bio moguć” kazao je Soldo.

Dodajmo ovome da je u kategoriji Amater C [54km] drugo mjesto osvojio Ivan Zovko, 20. mjesto Antonio Čović i kategoriji Amater B [54km] 18 mjesto zauzeo Petar Stanić.

Sljedeća utrka Biciklistčkog kluba Široki je već ove nedjelje u Gradišci gdje se odlučuje za Prvaka u XCO disciplini.