21 rujna, 2024
Korner 365 » Slaven Belupo razbio Dinamo u Koprivnici

Slaven Belupo razbio Dinamo u Koprivnici

Nogometaši Slaven Belupa pobijedili su Dinamo rezultatom 4:1 poslije preokreta u susretu 7. kola SuperSport HNL-a koji je odigran u Koprivnici.

U 32. minuti Cordoba je asistirao s desne strane, a Bruno Petković bio je na pravome mjestu i brojni Bad Blue Boysi mogli su početi sa slavljem.

Iskusni napadač Nestorovski je donio novu dimenziju Slavenovoj momčadi, lijepom dubinskom loptom uposlio je Dolčeka koji nije iskoristio zicer. Nevistić se istaknuo obranom, no bio je nemoćan u nastavku akcije kad je Ljuban Crepulja poentirao za 1:1 u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena.

U nastavku je puno opasniji bio Slaven. Nevistić je branio udarce Nestorovskog i Crepulje, a Ristovski je mogao dovesti goste u vodstvo, no glavom je u 67. minuti pogodio gredu.

A onda je uslijedio Slavenov blitz-krieg u kojem su Modri ‘nestali s mape‘ i u 10 minuta inkasirali čak tri pogotka. Gotovo nevjerojatno, posljednja momčad SHNL-a poigravala se s grogiranim članom Lige prvaka…

Prvo je za preokret pogodio Kovačevićev joker Adrian Liber na asistenciju Ivan Dolčeka. Sušak potom u 72. minuti brani opasan udarac Petkovića glavom, da bi se i Dolček upisao u strijelce nakon lijepe akcije raspoloženog Agbekpornua.

Ganski veznjak odigrao je odličnu utakmicu, a svoju je igru okrunio u 77. minuti asistencijom za četvrti gol Farmaceuta kojeg je u Nevistićevu mrežu spremio iskusni lisac Nestorovski.

Do kraja je još Grgić pogodio vratnicu, a Nevistić obranio zicer Butiću. Uslijedilo je veliko slavlje domaćih koji su pokazali da im ipak nije mjesto na samom začelju ljestvice…