Korner 365 » Španjolska preokretom svladala Francusku: Čudesan pogodak najmlađeg strijelca u povijesti

Španjolska je prvi finalist Europskog nogometnog prvenstva u Njemačkoj, a oni su u polufinalu u Münchenu s 2:1 slavili protiv Francuske.

Francuzi su odlično krenuli, poveli golom Kola Muanija u 9. minuti utakmice, ali a onda su Španjolci s dvije sjajne akcije došli di preokreta i na kraju pobjede.

U 21. minuti “čudo od djeteta”, Lamine Yamal, postigao je veličanstven pogodak za izjednačenje, a samo četiri minute kasnije, Dani Olmo je sjajnom akcijom donio vodstvo svojoj ekipi.

Španjolci su u nastavku poprilično rutinirano kontrolirali stvari na terenu, ne dopustivši Francuskoj previše šansi te su izborili nedjeljno finale u Berlinu.