19 rujna, 2024
Korner 365 » Uvjerljiva pobjeda Rijeke nad Istrom, Marić debitirao pogotkom

Uvjerljiva pobjeda Rijeke nad Istrom, Marić debitirao pogotkom

Nogometaši Rijeke pobijedili su Istru 1961 rezultatom 3:0 u susretu 21. kola SuperSport HNL-a koji je odigran na Rujevici.

Domaćin je poveo već u 10. minuti. Marko Pjaca je na lijevom krilu “slomio” suparnika te odlično ubacio u kazneni prostor gdje je Veldin Hodža glavom iz blizne zabio za 1-0.

Na 2-0 Rijeka je povisila u 33. minuti golom Nike Jankovića iz kaznenog udarca. Bio je to njegov deseti pogodak ove sezone, a nakon što je zatresao mrežu Janković je zbog ozljede zatražio zamjenu.

Jedanaesterac je skrivio Dario Marešić igrajući rukom u skoku. Sudac Ante Čulina isprva nije dosudio ništa, ali je nakon poziva iz VAR sobe i pregleda video snimke pokazao na bijelu točku.

U nastavku susreta Rijeka je postigla i treći gol , a strijelac je u 74. minuti bio Mirko Marić u svom debiju za Rijeku. Naime, Marić je na Rujevicu stigao prije četiri dana na posudbu iz Monze.