7 rujna, 2024
Korner 365 » Velež ponižen na gostovanju kod Inter Escaldesa u Andori

Velež ponižen na gostovanju kod Inter Escaldesa u Andori

2 min read

Nogometaši Intera iz Andore večeras su na svom terenu savladali Velež u revanš utakmici prvog pretkola kvalifikacija za Konferencijsku ligu, a na kraju je rezultat glasio 5:1 za Inter, koji je prošao dalje sa ukupnih 6:2.

Nakon što je Šikalo srušen u šesnaestercu Intera u 38. minuti, dosuđen je jedanaesterac za Velež, ali je Haskić loše pucao i pogodio vratnicu, a onda je potom uslijedila brutalna kazna.

U 43. minuti je Lopez kaznio promašeni jedanaesterac Haskića, te je doveo Inter u vodstvo, a onda je u prvoj minuti sudačke nadoknade isti igrač povisio na 2:0, te se sa tim rezultatom završilo prvo poluvrijeme.

Velež je morao što prije u drugom dijelu doći do pogotka da bi imao ikakve prilike za plasman dalje, a već u 53. minuti Ante Oreč pogađa za smanjenje zaostatka Veleža i činilo se tada, povratak u utakmicu. Međutim, kratko je trajao Veležov povratnički zanos u utakmicu, jer već u 57. minuti Domi Berlanga postiže treći gol domaćih za njihovu ogromnu prednost.

Igra Veleža se potpuno raspala nakon trećeg gola domaćih, te je u narednih desetak minuta domaća momčad propustio još dvije dobre prilike da dođe do novog pogotka. I pored toga, bilo je jasno da je domaćin bliže pogotku nego Velež, a sve se potvrdilo pet minuta do kraja, kada je Domi Berlanga postigao novi gol. Do kraja je Andreu potvrdio pobjedu Intera i najveću blamažu u povijesti Veleža i bh. nogometa.