19 rujna, 2024
Korner 365 » Velež rutinski slavio protiv Zvijezde 09

Velež rutinski slavio protiv Zvijezde 09

2 min read

Nogometaši Veleža pobijedili su Zvijezdu 09 rezultatom 3:1 u susretu 27. kola Wwin lige BiH na stadionu Rođeni.

U 3. minuti Pršeš je pucao s 20 metara, ali vratar Jelovac je bio spreman na njegov udarac.

Igrala se 8. minuta kada su domaći dobili jedanaesterac, a siguran realizator bio je Ante Hrkać.

U 18. minuti Dino Halilović je potegnuo s ruba kaznenog prostora, ali njegov pokušaj je ukrotio Jelovac.

Pet minuta kasnije pokušao je Džafić, ali je vratar gostiju ponovno bio na visini zadatka. U 26. minuti priliku je imao i Haskić, a to je bio lak pijen za vratara Zvijezde.

Gosti su prvu pravu priliku imali u 34. minuti susreta. Oštar ubačaj s desne strane, Vukoja je pokušao isprve, lopta ide preko gola Veleža.

Igrala se 41. minuti Karaklajić je pokušao s 25 metara, lagano je to obranio Hadžikić. Minutu kasnije žuti karton je dobio Dino Halilović.

Na samom kraju prvog dijela velika prilika za goste. Saliman je sam izašao pred Hadžikića, ali domaći vratar sjajno brani, a onda Saliman iz drugog pokušaja pogađa vratnicu.

U 48. minuti gosti su naplatili propuštene prilike i izjednačili rezultat. Saliman je prošao po lijevoj strani i uposlio Karaklajića, koji sjajno pogađa s nekih 12 metara.

Šturm je puca s ruba šesnaesterca u 53. minuti, ali njegov udarac brani sjajni Jelovac. Tri minute nakon toga Džafić je izašao pred Jelovca, ali nije dobro primio loptu. Uspio je pucati, ali lopta ide preko gola.

U 69. minuti Pršeš je kvalitetno pucao, Jelovac brani, na odbijanu loptu je natrčao Džafić koji je igrao rukom prije nego uputio udarac, ali opet sjajni Jelovac brani. Na kraju akcije Haskić, lopta ide preko gola.

Samo minutu nakon toga velika prilika za goste. Vadze je s pet metara pucao preko gola. Mogli su gosti doći do vodstva.

U 75. minuti susreta Džafić je pucao glavom, ali Jelovac je opet odličan. Minutu nakon toga Emir Halilović je ubacio loptu, a Mlinarić dobro pratio i pospremio loptu u mrežu.

Pitanje pobjednika riješeno je u 79. minuti kada je Omar Pršeš sjajnim udarcem s 25 metara svladao gostujućeg vratara.

Priliku je u 84. minuti imao Bože Vukoja, ali Hadžikić je zaustavio njegov udarac.

Na samom kraju utakmice Hrkać je potegnuo s 30-ak metara, a danas prvo ime susreta vratar Jelovac  odbija u korner, a to je bilo posljednje uzbuđenje na utakmici u kojoj su domaći puno teže od očekivanog upisali tri boda.

U sljedećem kolu Velež dočekuje Slogu, dok će posljednja momčad lige Zvijezda 09 dočekati Tuzla City.

FK Zvijezda 09: Jelovac, Janković, Ristanović, Tomanović, Vadze, Karaklajić, Saliman, Ponjević, Šapić, Vukoja, Maksimović.

FK Velež Mostar: Hadžikić, Zvonić, Čaić, Halilović, Pršeš, Hrkač, Guliashvili, Haskić, Džafić, Šturm, Vehabović.