Korner 365 » Velika drama: Slovenija vodila do posljednjih trenutaka, a Srbija u završnici spasila bod

U dramatičnoj završnici nogometaši Srbije su uspjeli izvući bod golom u posljednjoj minuti dvoboja protiv Slovenije u Muenchenu, odigravši 1-1 u utakmici 2. kola skupine C Europskog prvenstva.

Slovenija je povela golom Žana Karničnika u 69. minuti, a u petoj minuti sučevog dodatka strijelac za Srbiju bio je Luka Jović.

Na ljestvici skupine je vodeća Engleska s tri boda, Slovenija ima dva, a po jedan Danska i Srbija.

Tamo se srpskim braničima iza leđa ušuljao Karničnik i poslao loptu u mrežu za vodstvo Slovenije u 69. minuti.

Bio je to drugi pogodak desnog braniča za slovensku reprezentaciju. No, Karničnik je na ovoj utakmici bio posvuda. U 72. minuti je on bio taj koji je spriječio Mitrovića u realizaciji, kad mu je ušao u udarac na visini peterca i toliko skrenuo loptu da je ona udarila u gredu, a nije završila u mreži.

Stigao je Karničnik još jednom zaprijetiti i Rajkoviću, ali je u 79. minuti njegov udarac s više od 20 metara prošao uz vratnicu.

Slovenija je od 80. minute prepustila posjed srpskim nogometašima i čuvala prilaze svojim vratima. Srbija je pokušavala nebrojenim ubačajima u kazneni prostor, ali je zgusnuta i koncentrirana slovenska obrana sve to uspijevala otkloniti. Ostalo im je to učiniti još samo jednom, kod posljednjeg udarca iz kuta.

Ubacio je Ivan Ilić, lopta je išla u šumu igrača koji su se nalazili na rubu peterca. Najsnalažljiviji među njima bio je Luka Jović koji je podmetnuo glavu i skrenuo loptu, a ona je pokraj Jana Oblaka završila u mreži. Među srpskim nogometašima i navijačima zavladao je delirij, a na suprotnoj strani tuga za izgubljenim bodovima. Samo 24 sata nakon što je Albanija na isti način otela pobjedu Hrvatskoj u Hamburgu, isti scenarij dogodio se u Muenchenu.

Luka Jović je Srbiju ostavio u igri za osminu finala, a Slovenija će morati protiv Engleske u zadnjem kolu tražiti put prema nokaut fazi.