19 rujna, 2024
Korner 365 » VIDEO / Turska svladala debitanta Gruziju u napetoj utakmici: Realov dragulj postigao majstorski gol

U susretu prvog kola skupine F reprezentacija Turske svladala je Gruziju rezultatom 2:1 na stadionu Signal Iduna Park u Dortmundu.

Mert Muldur doveo je Tursku u vodstvo u 25. minuti sjajnim volejem.

Gruzija je stigla do izjednačenja i prvog povijesnog pogotka u 32. minuti kada je tursku mrežu pogodio Georges Mikautadze. Asistenciju je upisao Giorgi Kochorashvili.

U 65. minuti fenomenalnim udarcem s 25 metara u rašlje pogađa mladi Realov veznjak Arda Guler i dovodi Tursku u vodstvo od 2:1, a to je bio i konačan rezultat utakmice.

Posljednjim sekundama viđena je prava drama u kojoj je Gruzija imala priliku za izjednačenje, Kvaratskhelia je zatresao vratnicu iz slobodnog udarca s 30 metara, a nakon toga i dobar udarac glavom. Međutim, nakon što je turski vratar odbio loptu prema sredini terena, Kerem Akturkoglu je primio i istrčao kontru, a nakon toga smireno pogodio prazan gol za konačno rješenje ove napete utakmice.