8 rujna, 2024
Korner 365 » Željezničar ostvario uvjerljivu pobjedu na gostovanju kod Zvijezde

Željezničar ostvario uvjerljivu pobjedu na gostovanju kod Zvijezde

Nogometaši Željezničara pobijedili su Zvijezdu 09 rezultatom 0:5 u susretu 32. kola Wwin lige BiH koji je odigran na Gradskom stadionu u Ugljeviku.

U 14. minuti Amar Drina je pogodio za vodstvo gostiju.

Gosti iz Sarajeva su u 25. minuti mogli do drugog gola. Hiroš je sam pred golom domaće momčadi, ali nije uspio završiti akciju na pravi način.

Domaći se potom malo bude. U 32. minuti imali su veliku priliku da dođu do pogotka, ali je Karaklajić iz odlične pozicije pogodio gredu.

Zvijezda 09 drugo poluvrijeme otvara novom gredom. Okvir gola je ovog puta zaustavio Salimana u 50. minuti. U sljedećem napadu Ovčina je u sjajnoj prilici za goste, ali ne pogađa iz jako dobre situacije.

Ovčina i sedam minuta kasnije ne koristi ogromnu priliku. Prebacio je cijeli gol iz fenomenalne situacije.

Novu priliku gosti propuštaju u 60. minuti. Semir Štilić je sam na 20-ak metara od gola, namjestio se, ali loše puca i lopta odlazi preko gola.

Ipak, samo minut kasnije Željo dolazi do drugog gola. Hiroš prolazi po lijevoj strani, poslužio je Nedima Mekića koji zabija za prednost gostiju od 2:0.

Točka na ovaj susret stavljena je u 72. minuti. Radinović ubacuje s lijeve strane, a Faris Zubanović postiže pogodak za uvjerljivih 3:0.

Četiri minute kasnije ponovo je Zubanović na pravom mjestu. Nakon udarca Mekića lopta se odbija do napadača gostiju koji pogađa za 4:0.

Nije tu bio kraj. U 86. minuti Šapić igra rukom u kaznenom prostoru i sudac pokazuje na jedanaesterac. Udarac Haračića brani Damjanović, lopta se odbija do Farisa Zubanovića koji zabija hat-trick za manje od 15 minuta za konačnih 5:0.