Korner 365 » Željezničar razbio Sarajevo u gradskom derbiju i pobjegao iz opasne zone

Željezničar razbio Sarajevo u gradskom derbiju i pobjegao iz opasne zone

Nogometaši Željezničara pobijedili su Sarajevo 1:0 u derbiju 21. kola Wwin lige BiH koji je odigran na Grbavici.

U 151. sarajevski derbi koji je odigran u sjajnoj atmosferi Sarajevo je ušlo kao četvrtoplasirana momčad s 33 osvojena boda, dok je Željezničar bio na pretposljednjem mjestu s 20 bodova.

U 12. minuti Amer Hiroš iz slobodnog udarca s više od 35 metara svladao vratara Sarajeva. Bio je to njegov prvi pogodak za Željezničar.

Za 2:0 zabio je Marin Galić u 58. minuti susreta. Asistenciju je upisao Amoah.

Konačnih 3:0 postavio je Marin Galić u 69. minuti susreta.

U posljednjoj minuti došlo je do okršaja igrača nakon kojeg je gostujući vratar Dejan Iliev dobio crveni karton i na gol je u posljednih dvadesetak sekundi utakmice stao Renan Oliviera.

Nakon ove pobjede Željezničar je skočio na osmo mjesto i ima 23 boda, dok je Sarajevo ostalo na četvrtom mjestu s 33 boda.