19 rujna, 2024
Korner 365 » Zrinjski slavio protiv Veleža u mostarskom derbiju

Zrinjski slavio protiv Veleža u mostarskom derbiju

Nogometaši Zrinjskog pobijedili su Velež rezultatom 1:0 u mostarskom gradskom derbiju koji je odigran na stadionu Pod Bijelim Brijegom u sklopu 26. kola Wwin lige BiH.

Zrinjski je poveo u 9. minuti susreta kada je nakon ubačaja Šunjić spustio loptu, a Mario Ćuže je zatresao mrežu Veleža.

U 42. minuti iz slobodnog udarca s nekih 20-ak metara za goste je pokušao Guliashvili, ali pogodio je vratnicu i rezultat na poluvremenu bio je 1:0 za Zrinjski.

Na početku drugog poluvremena Bilbija je lijepo poslužio Malekinušića, ali krilni nogometaš Zrinjskog puca preko gola iz jako dobre pozicije.

Nekoliko minuta kasnije Hrkać je s s gol-crte glavom “skinuo” udarac Kiša.

Potom je uslijedilo razdoblje Veležove inicijative. Čaić je zatresao mrežu Zrinjskog u 51. minuti, ali pogodak je poništen zbog zaleđa.

Emir Halilović je pucao s ruba šesnaesterca u 68. minuti, ali pogodio je vratnicu Marićevog gola.

Nedugo zatim Malekinušiću se ukazala velika prilika, ali sjajnom reakcijom Hadžikić je spasio mrežu gostiju.

Guliashvili je pred kraj susreta imao dobru priliku nakon ubačaja Šturma, ali jedva je zakačio loptu i promašio je gol Zrinjskog.

Tičinović u 90. minuti istrčava sam pred Hadžikića, ali gostujući vratar se iskazao dobrom intervencijom.

Rezultat više nije mijenjao, ostalo je 1:0 do posljednjeg zvižduka suca Irfana Peljte.

Zrinjski nakon ove utakmice u srijedu na stadionu Pod Bijelim Brijegom dočekuje Slogu u uzvratnom susretu polufinala Kupa BiH, a također u prvenstvu sljedećeg vikenda će s istim protivnikom odmjeriti snage na domaćem terenu. Velež će u sljedećem kolu dočekuje Zvijezdu 09 na stadionu Rođeni.