Korner 365 » Zrinjski uvjerljivim slavljem protiv Sloge izborio finale Kupa

Zrinjski uvjerljivim slavljem protiv Sloge izborio finale Kupa

Zrinjski je danas u Mostaru rutinski savladao Slogu Meridian u uzvratnom susretu polufinala s 3:0 (prvi susret 0:0) i protiv Borca će se boriti za trofej.

Domaći su vršili pritisak od samog početka meča, da bi do vodstva stigli u 40. minuti. Silvio Ilnković je ubacio iz slobodnog udarca, a lopta je preletjela sve igrače u šesnaestercu i – završila u mreži.

Zrinjski je udvostručio prednost u 57. minuti. Centrirao je Malekinušić, a na pravom mjestu se našao Ćuže i zakucao loptu u mrežu Sloge.

Šest minuta kasnije Ćuže je izbacio u priliku Mulahusejnovića, a napadač Zrinjskog bio neumoljiv – 3:0.

Ispostavit će se da je to konačan rezultat utakmice.

U prostorijama NSBiH sutra će biti održan žrijeb koji će odrediti ko će biti domaćin prve utakmice finala Kupa – Borac ili Zrinjski.