Korner 365 » Dinamo utrpao osam komada Orioliku, utakmica obilježena grubom igrom

Dinamo utrpao osam komada Orioliku, utakmica obilježena grubom igrom

Nogometaši Dinama uvjerljivo su se plasirali u četvrtfinale SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa nakon što su s 8:0 slavili na gostovanju kod Oriolika u Oriovcu.

Utakmica je obilježena i grubostima, dodijeljen je crveni karton te niz žutih kartona, a dosuđena su i dva kaznena udarca.

Dinamo je poveo u 25. minuti nakon što je Stjepan Stubičan pogodio vlastiti gol.

Dvije minute kasnije dosuđen je penal za Dinamo nakon što je u kaznenom prostoru srušen Vrbančić. S bijele točke je precizan bio Josip Drmić. Deset minuta kasnije opet je dosuđen penal za Dinamo nakon što je Kanek srušen u šesnaestercu i opet je realizator bio Drmić. Stubičan je zbog prekršaja kažnjen crvenim kartonom, a Oriolik je ostao s deset igrača.

U 42. minuti Drmić zabija svoj treći gol na utakmici nakon dodavanja Kaneka i Dinamo vodi 4:0. U sudačkoj nadoknadi na kraju prvog poluvremena Maxime Bernauer je glavom pogodio za 5:0.

Golijada Dinama nastavila se i u drugom poluvremenu, najprije je u 54. minuti za 6:0 zabio Antonio Marin pa u 77. Mahir Emreli za 7:0, a u 82. minuti Sandro Kulenović za 8:0.

Jučer su plasman u četvrtfinale Kupa ostvarili Hajduk, Rudeš i Osijek.  Ostali parovi su: Vukovar 1991 – Lokomotiva (29. studenoga), Varaždin – Istra 1961 (5. prosinca) i Cibalia – Rijeka (5. prosinca).