18 listopada, 2024
Korner 365 » Fiorentina svladala Milan u dramatičnom okršaju, Lazio preokrenuo protiv Empolija

U sedmom kolu talijanske Serie A, nogometaši Fiorentine ostvarili su veliku pobjedu nad Milanom rezultatom 2-1 u uzbudljivoj utakmici koja se održala u Firenci.

U prvom dijelu meča dogodila su se tri promašena jedanaesterca, što je dodatno začinilo susret. Domaći igrač Kean imao je priliku iz penala u 22. minuti, no njegov udarac obranio je Maignan. U 35. minuti Fiorentina je povela, kada je Adli, nakon asistencije Keana, poslao loptu u mrežu.

Milan je u nadoknadi prvog poluvremena dobio priliku iz jedanaesterca, no Theo Hernandez nije uspio svladati De Geu, koji je odlično reagirao. U drugom poluvremenu, Milan je ponovno dobio penal u 56. minuti, ali je De Gea još jednom briljirao, obranivši udarac Abrahama.

Ipak, Pulišić je izjednačio u 60. minuti, no Fiorentina je ponovno preuzela vodstvo u 73. minuti zahvaljujući Gudmundssonu. Unatoč nekoliko prilika s obje strane, rezultat se nije mijenjao, a Fiorentina je proslavila pobjedu na Artemio Franchi stadionu.

Milan, koji se priprema za susret s Dinamom u Ligi prvaka 29. siječnja iduće godine, također će analizirati ovu utakmicu.

U drugom susretu, Monza i Roma odigrale su 1-1. Nakon dvije uzastopne pobjede, Roma, pod vodstvom hrvatskog trenera Ivana Jurića, osvojila je samo bod protiv Monze, koja ostaje bez pobjede u novoj sezoni. Dovbik je doveo Rimljane u vodstvo u 61. minuti, no Dany Mota izjednačio je devet minuta kasnije.

Lazio je na domaćem terenu preokrenuo rezultat protiv Empolija, pobijedivši 2-1, čime je gosti doživjeli prvi poraz u sezoni. Esposito je u 9. minuti doveo Empoli u vodstvo, no Zaccagni je izjednačio u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena, a Pedro je postigao pobjednički gol u 84. minuti. Ova pobjeda pomaknula je Lazio na četvrto mjesto na ljestvici.

Bologna je odigrala bez golova protiv Parme, unatoč tome što su imali igrača više od 52. minute. U Bologni su nastupali hrvatski reprezentativci Martin Erlić i Nikola Moro, pri čemu je Erlić odigrao cijelu utakmicu, dok je Moro zamijenjen u 62. minuti.

U prvom nedjeljnom ogledu, Juventus je kod kuće remizirao 1-1 protiv Cagliarija. Oba pogotka pala su iz jedanaesteraca; Vlahović je doveo Juventus u vodstvo u 15. minuti, a Marin je izjednačio u 88. minuti, postavivši tako prvi ligaški gol koji je Juventus primio ove sezone.