Korner 365 » Fluminense drugi put u povijesti ušao u finale Copa Libertadores

Fluminense drugi put u povijesti ušao u finale Copa Libertadores

1 min read
Fluminense drugi put u finalu Copa Libertadoresa

Brazilski nogometni velikan Fluminense ušao je u drugo finale Copa Libertadores u svojoj povijesti pobijedivši Internacional Porto Alegre 2-1 nakon preokreta u drugoj utakmici polufinala.

Gabriel Mercado je u 9. minuti susreta doveo u vodstvo Porto Alegre. No, Fluminense je preokrenuo rezultat u završnici susreta golovima Johna Kennedyja u 81. minuti i Germana Cana u 87.

Prva utakmica završila je neodlučeno 2:2 na Maracani.

Upravo će Maracana ugostiti veliko finale 4. studenoga između Fluminensea i pobjednika drugog polufinala u kojem u četvrtak u Sao Paolu igraju još jedna brazilska momčadi Palmeiras i argentinski Boca Juniors. Prva je utakmica također završila remijem 0-0.

Fluminense je u svom prvom finalu, Copa Libertadoresa, južnoameričkog ekvivalenta europske Lige prvaka, 2008. godine izgubio na jedanaesterce od Ekvadoraca LDU iz Quita.