Korner 365 » Francuzi utrpali 14 komada Gibraltaru, tri reprezentacije osigurale plasman na Euro

Francuska nogometna reprezentacija dočekala je reprezentaciju Gibraltara i slavila s nevjerojatnih 14:0 u 9. kolu skupine B Kvalifikacija za Europsko prvenstvo i tako ubilježila maksimalan broj bodova.

Već nakon 16 minuta igre bilo je 3:0 nakon autogola Santosa i golova Thurama i Zaire-Emeryja. Dvije minute kasnije potpuni šok za Gibraltar jer je Santos nakon autogola zaradio isključenje pa su gosti ostali s igračem manje.

Do kraja prvog poluvremena Francuska je postigla još četiri gola, a strijelci su bili Mbappe, Clauss, Coman i Fofana.

Nisu Francuzi povukli ručnu ni u drugom poluvremenu pa su nastavili puniti mrežu nemoćnih gostiju. Već do 75. minute postigli su nova četiri pogotka u režiji Rabiota, Comana, Dembelea i Mbappea, a sjajni napadač PSG je kasnije upotpunio hat-trick. Konačnih 14:0 postavio je Giroud sa svoja dva pogotka.

Prethodno je rekord držala Njemačka koja je 2006. godine u kvalifikacijama za Euro pobijedila San Marino s 13:0.

Plasman na Evropsko prvenstvo osigurale još tri reprezentacije – Nizozemska, Švicarska i Rumunjska.

Nizozemska je pobjedom nad Irskom stigla na nedostižnu prednost za svoje suparnike, a slično je bilo i s Rumunjskom koja je pobijedila Izrael, dok Švicarsku nije koštao ni novi remi, ovaj put s Kosovom.