26 srpnja, 2024
Korner 365 » Hajduk slavio u Pločama i prošao u četvrtfinale Kupa

Hajduk slavio u Pločama i prošao u četvrtfinale Kupa

1 min read

Nogometaši Hajduka plasirali su se u četvrtfinale SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa nakon što su u Pločama svladali domaći Jadran rezultatom 2:0.

U 23. minuti Hajduk je imao dvije fantastične prilike, no prvo je Oliver Kalac zaustavio udarac Livaje, pa zatim i odbijanac Trajkovskog.

Max Galić je pokušao iznenadili Lovru Kalinića u 28. minuti i pucao je sa centra, ali lopta je, uz pomoć vjetra, otišla preko gola.

Livaja se našao u sjajnoj prilici u 45. minuti, no ponovno ga je zaustavio raspoloženi Kalac.

Mihael Žaper bio je potpuno sam nakon ubačaja iz kornera u 49. minuti, no iz voleja je pucao preko gola. U 55. minuti ponovno je zaprijetio Livaja, no opet bez gola.

U 62. minuti zaprijetio je i Jadran preko Glavine, morao je reagirati Kalinić.

Rokas Pukštas, koji je nekoliko minuta ranije ušao u igru, ubacio je u sredinu, a tamo je nesretni branič domaćih David Martić skrenuo loptu u vlastitu mrežu u 72. minuti. Sahiti je u drugoj minuti sudačke nadoknade postavio konačnih 2:0.

U četvrtfinale se plasirao i Rudeš koji je u susretu prvoligaša nadigrao Slaven Belupo s 3:1.