Korner 365 » Hrvatska u napetoj utakmici svladala Grčku

Hrvatska u napetoj utakmici svladala Grčku

Konstantin Kharkov of Croatia during the water polo men match between team Croatia (white caps) and team Greece (blue caps) of the Paris 2024 Olympic Games at Aquatics Centre in Paris (France), August 03, 2024.

U susretu 4. kola skupine A olimpijskog turnira vaterpolista, hrvatska reprezentacija je pobijedila Grčku sa 14-13 (3-3, 1-3, 7-3, 3-4) osiguravši plasman u četvrtfinale.

Nakon pobjede protiv Crne Gore, poraza od Italije, te slavlja protiv Rumunjske, hrvatski vaterpolisti su svladali Grčku osiguravši plasman u četvrtfinale, ali i ovojivši važne bodove u borbi za što bolju poziciju uoči faze na ispadanja.

“Barakudama” sada pobjeda u zadnjem kolu protiv SAD donosi najmanje drugo mjesto u skupini i nešto lakšeg suparnika u četvrtfinalu.

Nakon što je Grčka povela 1-0, hrvatska reprezentacija je sjajno odgovorila golovima Lorena Fatovića, Mare Jokovića i Luke Lončara okrenuvši rezultat u 3-1 prednost. Međutim, Grci su do kraja prve četvrtine ipak izjednačili na 3-3.

Na otvaranju druge četvrtine Marko Žuvela nije realizirao peterac, propustili smo i tri igrača više, dok su Grci s druge strane s nova dva gola u nizu poveli sa 5-3.

Grčka je tako od rezultata 1-3 spojila četiri gola u nizu za +2 (5-3). Konsantin Harkov je golom 35 sekundi prije kraja četvrtine prekinuo hrvatski post smanjivši na 5-4. Nažalost, Angelos Vlachopoulos je četiri sekunde prije kraja poluvremena ponovo vratio Grke do dva gola prednosti.

Na otvaranju drugog dijela “probudio” se Marinić Kragić s dva gola u nizu, srećom niti Grci nisu realizirali peterac, Ioannisu Fountoulisu je ispala lopta.

Hrvatska je tri i pol minute prije kraja trećeg perioda golom Ante Vukičevića napokon i povela (9-8). U posljednjim trenucima četvrtine Marinić Kragić je svojim trećim golom doveo “barakude” i do dva gola prednosti (11-9), prvi put nakon 3-1 iz prve četvrtine.

Grci se nisu predavali, smanjili su na 11-10, pa 12-11, imali su igrača više za izjednačenje, no Popadić je briljirao s tri obrane u nizu ostavivši nas u vodstvu. Četiri minute prije kraja niti Popadić nije mogao ništa i Grčka je izjednačila na 12-12.

Harkov je tri minute prije kraja zabio važan gol za 13-12, a dvije minute prije kraja isti je igrač pogodio i za 14-12. Grčka je 70 sekundi prije kraja smanjila na 14-13, a nakon što nismo realizirali igrača više, imali su zadnjih 10 sekundi za remi, ali su izgubili loptu.

Hrvatsku su do pobjede predvodili Konstantin Harkov sa četiri i Jerko Marinić Kragić, te Loren Fatović sa po tri gola, dok je Toni Popadić imao devet obrana.

U grčkim redovima petorica igrača su zabila po dva gola.

Kasnije se iz ove skupine sastaju Crna Gora – SAD, te Italija – Rumunjska.

Hrvatska je ovom pobjedom preuzela vodstvo na ljestvici s devet bodova, dok Grčka i Italija imaju po osam bodova, no Talijani imaju i susret manje.

U posljednjem kolu hrvatske vaterpoliste u ponedjeljak očekuje susret protiv SAD s početkom u 18.30 sati.

Plasman u četvrtfinale izborit će četiri najbolje ekipe.