Korner 365 » Izviđač započinje ovogodišnji nastup u Europskoj ligi

Izviđač započinje ovogodišnji nastup u Europskoj ligi

Izviđač započinje svoj nastup u skupini EHF Europske lige.

RK Izviđač danas od 20:45 sati započinje svoj prvi nastup u EHF European League na gostovanju kod Dinama iz Bukurešta.

Momčad iz Ljubuškog predvođena sjajnim mladim stručnjakom Tonijem Čolinom dobila je izuzetno jaku skupinu u kojoj su njemački Fuchse Berlin, francuski Chambery i rumunjski Dinamo iz Bukurešta.

Rumunjski klub prvi je protivnik aktualnog prvaka BiH, a njihovu momčad predvodi hrvatski reprezentativac Luka Cindrić, koji je stigao iz Barcelone.

Dinamo Bukurešt ima bogatu povijest i klub je to koji je 19 puta bio prvak Rumunjske, a 22 puta je završio na drugom mjestu. Kup Rumunjske osvojili su sedam puta, a šest puta uzeli su trofej Superkupa.

Dinamo je davne 1965. godine bio pobjednik Kupa europskih prvaka, a jednom je osvojio i EHF Kup pobjednika kupova.