Korner 365 » Košarkaši Splita nastavili savršeni niz na početku sezone

Košarkaši Splita nastavili savršeni niz na početku sezone

U petom kolu prvenstva Hrvatske košarkaši Splita su ostvarili i petu pobjedu, u gostima su bili bolji od Dubrave 99-67 (20-25, 24-17, 30-17, 25-8).

Odlično se Dubrava držala s favoriziranim Splićanima tijekom prvog poluvremena. Nakon prve četvrtine domaćin je vodio 25-20, dok je na poluvremenu imao minimalni zaostatak od dva poena. No, u nastavku je Split stisnuo gas i na kraju ostvario uvjerljivu pobjedu od 32 poena razlike, piše HRT.

Kod Splita je najbolji igrač bio Toni Perković s 25 koševa, uz 6-10 za tri poena. Imao je i četiri asistencije te tri skoka. Lovre Runjić je postigao 14 poena uz osam skokova. Dubravu je predvodio Mihael Kos s 14 poena i četiri skoka.

Kao i Split tako i Zadar, aktualni prvak, ima savršeni ulaz u sezonu. Ovaj put su Zadrani na domaćem terenu svladali Zabok 97-84 (25-22, 21-10, 30-25, 21-27). Kod Zadrana je uvjerljivo najbolji bio Petar Vujačić koji je ubacio 37 poena uz sjajnih 8-11 za tri poena. Arijan Lakić je dodao 12 koševa uz sedam asistencija i pet skokova.

Ranije u nedjelju uvjerljivu su pobjedu ostvarili košarkaši Dinama. Kao domaćini su pobijedili Cedevitu Junior 91-64 (22-15, 23-25, 26-8, 20-16). Nakon izjednačenog prvog poluvremena utakmica je prelomljena u trećoj četvrtini. Taj dio igre Dinamo je dobio čak 26-8 te je domaći sastav pobjegao na neuhvatljivih 71-48.

Dinamo su do pobjede vodili Hrvoje Garafolić i Ivan Vučić. Prvi je ubacio 22 poena uz šest skokova, dok je potonji postigao 20 poena, a tome je dodao četiri skoka i tri asistencije. Vrlo dobar je bio i Filip Kraljević sa 16 koševa i osam skokova.

Na sličan način uvjerljiva je u nedjelju bila i Cibona koja je kao domaćin bila bolja od Bosca 84-69.

Omjer 5-0 imaju Zadar i Split. Na 4-1 je Dinamo, dok Cibona uz utakmicu manje ima omjer 3-1. Dubrava ima dvije pobjede i tri poraza.