18 listopada, 2024
Korner 365 » Ljubuški svladao Grude u susjedskom dvoboju na Babovcu

Ljubuški svladao Grude u susjedskom dvoboju na Babovcu

Nogometaši Ljubuškog pobijedili su Grude rezultatom 2:1 u susjedskom ogledu 17. kola Druge lige Federacije – Jug koji je odigran na stadionu Babovac.

Domaća momčad imala je blagu premoć na terenu većim dijelom prvog poluvremena.

U 25. minuti susreta Ljubuški je stigao do prednosti u susjedskom ogledu. Luka Bebek je ubacio s lijeve strane, lopta je pala u gostujući peterac, a na drugoj vratnici se najbolje snalazi Mario Puljić koji zabija za vodstvo Ljubuškog.

Poluvrijeme je okončano rezultatom 1:0 za Ljubuški.

Za izjednačenje je u 74. minuti susreta pogodio Ivan Tolić koji je pokupio odbijanac na nekih 20-ak metara i vratio Grude u igru.

Novo vodstvo Ljubuškom donio je Marko Čuljak prekrasnim pogotkom s 20 metara u rašlje s lijeve strane u 84. minuti utakmice, a to je bio trenutak odluke u ovom susretu.

Zanimljiv podatak je da se na zapisniku za ovu utakmicu u momčadi Ljubuškog čak 14 od 19 igrača ubraja u kategoriju do 21 godine. Dok je kod Gruda od 17 igrača koji su se našli na zapisniku čak 10 bilo iz U21 kategorije.

Ljubuški u sljedećem kolu ide na gostovanje u Stolac, dok će Grude dočekati Kruševo.