27 srpnja, 2024
Korner 365 » Manchester United i Arsenal ostvarili pobjede

Manchester United i Arsenal ostvarili pobjede

1 min read

Nogometaši Arsenala ostvarili su domaću pobjedu u 12. kolu engleske Premier lige, na svojem su Emirates stadionu svladali Burnley s 3-1.

Arsenal se tako na vrhu ljestvice bodovno izjednačio s Manchester Cityjem, no aktualni engleski prvak Manchester ima utakmicu manje.

Arsenal je protiv Burnleyja, pretposljednje momčadi na ljestvici, poveo u nadoknadi prvog dijela, a strijelac je bio Trossard.

Gosti su izjednačili golom Brownhilla u 54. minuti, ali su zatim gostujuću mrežu pogađali Saliba u 57. i Zinčenko u 74. minuti za konačno 3-1 slavlje.

U završnici susreta Arsenal je ostao s igračem manje nakon isključenja Portugalca Fabia Vieire.

Neuvjerljive igre Manchester Uniteda se nastavljaju, ali je unatoč tomu ovaj put slavio.

Na Old Traffordu su “crveni vragovi” svladali novog prvoligaša Luton 1-0, a jedini je gol dao Šveđanin Lindelof u 59. minuti.

Manchester United je trenutačno šesti na ljestvici.

Everton je u gostima pobijedio Crystal Palace s 3-2.

Domaćin se vraćao iz rezultatskog minusa dva puta, ali je ostao bez odgovora nakon što je Gueye u 86. zabio za slavlje Evertona.

Prije toga su strijelci za domaćina bili Eze Edouard, a za goste Mikolenko i Doucoure.

Everton se popeo na 14. mjesto.

Ostatak utakmica ovog kola igra se u nedjelju, a parovi su Aston Villa – Fulham, Brighton – Sheffield United, Liverpool – Brentford, West Ham – Nottingham Forest i Chelsea – Manchester City.