27 srpnja, 2024
Korner 365 » NBA: Dončić odigrao sjajnu utakmicu, Warriorsi ispustili 24 koša prednosti

NBA: Dončić odigrao sjajnu utakmicu, Warriorsi ispustili 24 koša prednosti

2 min read

Sjajan je bio slovenski košarkaš Luka Dončić u domaćoj pobjedi Dallasa, koji nije prošao skupinu In-season Tournamenta, nad Houstonom (121-115).

Dončić je ubacio 41 koš te imao po devet skokova i asistencija. Kyrie Irving je za pobjednike dodao 27 poena. Najbolji je kod Rocketsa bio Turčin Alperen Sengun s 31 košem, devet skokova i šest asistencija. Obje su momčadi završile grupnu fazu NBA kupa s učinkom 2-2, a Rocketsima je pobjeda donosila plasman u četvrtfinale, u kojem je završio New Orleans kao pobjednik skupine B – Zapad.

New Orleans će u četvrtfinalu gostovati u Sacramentu, dok će u drugom četvrtfinalu u Zapadnoj konferenciji Los Angeles Lakersi ugostiti Phoenix Sunse, prenosi HRT.

Donovan Mitchell je u Clevelandu “srušio” Atlanta Hawkse (128-105) postigavši 40 koševa uz 11 skokova i pet asistencija. Evan Mobley je za pobjednike spojio 17 poena i 19 skokova, a Darius Garland je ubacio 19 koševa i imao devet asistencija. Za Hawkse su po 18 poena ubacili Bogdan Bogdanović i De’Andre Hunter.

Minnesota (13-4) se domaćom pobjedom 106-103 protiv Oklahoma City Thundera učvrstila na vrhu opće ljestvice Zapadne konferencije, ali je u drugom poluvremenu ostala bez Anthonyja Edwardsa koji je, prije nego što je ozlijedio kuk, postigao 21 poen. Rudy Gobert je za Timberwolvese spojio 17 koševa i 16 skokova.

Shai Gilgeous-Alexander postigao je 32 poena za Oklahoma City, a Chet Holmgren je završio sa 16 poena i osam skokova.

Sacramento Kingsi su pred svojim navijačima okrenuli 24 koša zaostatka iz druge četvrtine te u zadnjoj minuti nadoknadili pet poena prednosti Golden State Warriorsa za pobjedu 124-123 koju im je donio Malik Monk teškim košem 7.4 sekundi prije kraja.

Monk je prije toga pogodio i tricu za smanjenje zaostatka na 122-123, postigavši pet od svog 21 koša u zadnjih 38 sekundi.

Pobjeda je Kingsima donijela prvo mjesto u skupini C – Zapad u grupnoj fazi NBA kupa i plasman u četvrtfinale tog novostvorenog natjecanja. Kingsi su završili grupnu fazu s učinkom 4-0, a ovo im je bila ukupno deseta pobjeda u sezoni (10-6), dok su Warriorsi doživjeli deseti poraz (8-10).

No, ovaj je posebno bolan zbog svih propuštenih prilika i velike prednosti koju su imali u prvom poluvremenu. Na polovici utakmice gosti su vodili 72-55, da bi drugo poluvrijeme izgubili sa 69-51.