Korner 365 » NBA: Pistonsi nastavljaju katastrofalni niz, nije im pomoglo ni Bogdanovićevih 26 koševa

3 min read

Detroit Pistonsi nastavljaju produžavati katastrofalan nizu u NBA ligi, a sada su svojoj 37. utakmici ove sezone upisali 34. poraz izgubivši na svom terenu od Sacramento Kingsa sa 110:131.

Domaćima nije pomogao ni odličnom nastup hrvatskog košarkaša Bojana Bogdanovića koji je ubacio 26 koševa.

Mostarac je za 32:35 minuta provedenih u igri do tog učinka stigao odličnim šutom od 6-7 za dva, 4-7 za tricu te 2-3 s linije slobodnih bacanja, a usto je sakupio i pet skokova, dvije asistencije te tri osvojene lopte.

Detroit je odlično otvorio dvoboj, pred kraj prve četvrtine imali 20 poena prednosti (47-27), ali su pred kraj prvog dijela upali u “crnu rupu”, Kingsi su taj dio utakmice zaključili svojom serijom 26-4 te se na veliki odmor otišlo s vodstvom gostiju od 68-65. Nakon samo četiri minute nastavka već je bilo 83-68 za Kingse, Pistonsi su se početkom posljednjeg dijela primakli na samo 98-97, no snage za novi preokret nije bilo.

Kod Sacramenta je briljirao Litvanac Domantas Sabonis s “triple-double” učinkom od 37 koševa, 13 asistencija i 10 skokova, Keegan Murray je dodao 32, dok je uz Bogdanovića kod Detroita više od 20 ubacio još Jaden Ivey koji se zaustavio na 22 pogotka.

Vodeći sastav Zapadne konferencije Minnesota Timberwolvesi “prošetali” su se Orlandom gdje su svladali domaći Magic sa 113-92. Konačni rezultat čak niti ne ocrtava prvo stanje stvari na parketu jer su Wolvesi već na poluvremenu imali 30 poena prednosti (67-37), a ta je prednost kasnije narasla i na najvećih 34 (73-39) prije no što su domaći malo ublažili katastrofu.

Odlični su kod Minnesote bili visoki igrači, Karl-Anthony Towns sa 28 ubačaja i Rudy Gobert sa 21 košem i 12 skokova, dok su bolji od ostalih kod Orlanda bili Moritz Wagner sa 21 i Jalen Suggs sa 20 pogodaka.

Los Angeles Lakersi stigli su do 50-postotnog učinka u sezoni pobjedom 132:131 protiv Toronto Raptorsa. Za Lakerse je Anthony Davis postigao 10 od posljednjih 12 koševa, od toga čak osam s linije slobodnih bacanja. Nakon što je ubačajem iz igre minutu prije kraja doveo Lakerse u prednost 122-121, Davis je u sljedećem napadu gostiju blokadom zaustavio prodor Scottiea Barnesa i sačuvao tu prednost, a potom je uslijedio “festival” slobodnih bacanja. Raptorsi su do preokreta pokušali doći prekršajima i mogućim promašajima domaćih s linije slobodnih bacanja, ali je Davis pogodio svih osam, a dva ubačaja s linije je dodao i Austin Reeves. Tako su Lakersi tri sekunde prije isteka vremena imali 132-128 pa je Pascal Siakam tricom s istekom vremena tek mogao smanjiti na konačnih 132-131.

Davis je predvodio Lakerse, koji su sad na omjeru pobjeda i poraza 19-19, sa 41 košem i 11 skokova, LeBron James je dodao 22 uz 12 asistencija, dok su Barnes sa 26 i Siakam sa 25 pogodaka bili najefikasniji kod Raptorsa.

New York Knicksi upisali su petu uzastopnu pobjedu, a ovaj puta svladali su Portland Trail Blazerse sa 112:84. OG Anunoby sa 23 i Julius Randle sa 20 koševa bili su najefikasniji kod Knicksa, a Jerami Grant sa 21 košem kod Blazersa.

U Dallasu se dogodilo iznenađenje večeri kada su oslabljeni Memphis Grizzliesi nadigrali domaće Maverickse sa 120:103. Goste su do pobjede predvodili Desmond Bane sa 32 i Marcus Smart sa 23, dok domaćima nije pomoglo 33 poena Kyriea Irvinga i 31 ubačaj Luke Dončića.