27 listopada, 2024
Korner 365 » Nevjerojatan derbi Intera i Juventusa: Osam golova u ludom remiju na Giuseppe Meazzi

2 min read

U iznimno kvalitetnom i dramatičnom derbiju devetog kola talijanske Serie A, aktualni prvak Inter i torinski Juventus odigrali su spektakularnih 4:4 na stadionu Giuseppe Meazza.

Takav rezultat najviše je odgovarao vodećem Napoliju koji je zadržao dobru prednost pred ovim dvojcem na ljestvici. Napoli ima četiri boda više od Intera i pet od Juventusa.

Inter je poveo u 15. minuti kada je Zielinski realizirao jedanaesterac, ali je Juventus imao spreman brzi odgovor, s dva pogotka. Vlahović je iz blizine pogodio za 1-1 u 20. minuti, dok je Weah u 26. pogodio za 2-1 nakon što mu je sve pripremio Conceicao.

U 35. minuti se Inter vratio, s 15 metara je za 2-2 pogodio Hitarjan, a već u 37. je bilo 3-2 za domaćina kada je Zielinski drugi put na susretu pogodio s bijele točke.

Inter je u 53. minuti došao do dva gola prednosti, Dumfries je postigao gol za 4-2, a tada je glavnu rolu ovog derbija preuzeo 19-godišnji turski nogometaš Yildiz koji je ušao u igru kao džoker s klupe. Zabio je Yildiz dva pogotka, u 71. i 83. minuti, za konačnih 4-4.

U devetom kolu su nogometaši Lazija osvojili tri domaća boda, u Rimu su s 3-0 pobijedili Genou. Upisao je time Lazio petu prvenstvenu pobjedu ove sezone te je privremeno skočio na peto mjesto ljestvice. Gostujuću obranu otključao je Francuz Noslin koji je u 21. minuti doveo Lazio u vodstvo, dok je utakmica prelomljena u finišu. Pogodak za 2-0 je postigao Pedro u 86. minuti, dok u 95. Vecino postavio konačnih 3-0.

Hrvatski nogometaš Milan Badelj zaigrao je od 63. minute za goste.

Monza i Venezia su odigrali 2-2, a svi su pogoci postignuti u prvom poluvremenu, s tim da su gosti iz Venezije dva puta vodili. Golove su za Monzu dali Kyriakopoulos u 23. i Đurić u 44. minuti, a strijelci su za goste bili Ellertsson u 15. i Svoboda u 39. minuti. Monza je od 80. minute imala igrača manje, ali je sačuvala barem jedan domaći bod.

U prvom nedjeljnom susretu Parma i Empoli su odigrali 1-1. Autogolom Coulibalyja u 35. minuti gosti su vodili sve do deset minuta prije kraja kada je za konačnih 1-1 pogodio Charpentier. Mogla je Parma i pobijediti, ali je Bonny u 83. minuti iz jedanaesterca pogodio gredu.

Serie A, 9. kolo:

Inter – Juventus 4-4 (Zielinski 15-11m, 37-11m, Hitarjan 35, Dumfries 53 / Vlahović 20, Weah 26, Yildiz 71, 83)

Lazio – Genoa 3-0 (Noslin 21, Pedro 86, Vecino 90+5)

Monza – Venezia 2-2 (Kyriakopoulos 23, Đurić 44 / Ellertsson 15, Svoboda 39)

Fiorentina – Roma (20.45 sati)

Parma – Empoli 1-1 (Charpentier 80 / Coulibaly 35-ag)

Subota:

Napoli – Lecce 1-0 (Di Lorenzo 73)

Atalanta – Verona 6-1 (De Roon 6, Retegui 9, 58, De Ketelaere 14, Lookman 29, 34 / Sarr 42)